DZISIAJ JEST wtorek, 31 grudnia 2019r.

Kalendarz

Grudzień 2019
N P W S C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Grudzień 2019
Dziś są imieniny:
Sylwestra i Sebastiana

Lokalizacja Gminy

Aktualności 2012

Lista wiadomości
Zakończenie V edycji projektu systemowego " TWÓJ KROK W PRZYSZŁOŚĆ" >>>
Dobiegła końca V edycja projektu „ TWÓJ KROK W PRZYSZŁOŚĆ „ realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Spotkanie wigilijne dla starszych, samotnych i niepełnosprawnych
Dnia 20 grudnia br. już tradycyjnie w naszej gminie odbyło się spotkanie wigilijne. Zorganizowana uroczystość miała na celu umożliwienie osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym spotkanie przy wigilijnym stole.
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku
Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Weźmiemy zatem opłatek i wyciągniemy do siebie ręce życząc sobie wszystkiego najlepszego. W geście tym przekażmy sobie znak pokoju, przebaczenia, pojednania i miłości.
Inwestycje drogowe w gminie Brzeziny w 2012 r.
Ten rok był wyjątkowy pod względem przebudowy i modernizacji dróg gminnych w gminie Brzeziny. Zrealizowano od dawna oczekiwaną inwestycję łączącą kilka miejscowości o przyjętej nazwie „Budowa drogi gminnej stanowiący ciąg komunikacyjny w miejscowości: Świerczyna - Przystajnia-Kolonia - Przystajnia - Moczalec" ...
Aktualne wiadomości z LGD "Długosz Królewski"
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wiadomościami dotyczące działalności LGD "Długosz Królewski"
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych z Gminy Brzeziny
14 grudnia 2012r., w Zespole Szkół w Brzezinach odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców ze szkół podstawowych w Brzezinach, Czempiszu i Sobiesękach.
Nagrody dla małych artystów z Brzezin
Okres świąteczny to dobry moment na połączenie pasji plastycznych z tradycjami świąt Bożego Narodzenia. Jedną z nich jest odchodzący w zapomnienie zwyczaj wysyłania świątecznych pocztówek z życzeniami dla bliskich. Jest jednak szansa na to, że młode pokolenie nadal będzie kultywować tę tradycję.
IV Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców
Gimnazjum w Brzezinach po pięciosetowych pojedynkach z Gimnazjum nr 9 i 10 z Kalisza zwyciężyło w IV Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców, który odbył się 5 grudnia 2012 w Brzezinach.
Kominikat - Wigilia dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy
Uprzejmie informujemy, iż dzień 24 grudnia 2012 roku, tj. WIGILIA będzie dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy. Odpracowanie tego dnia nastąpi w sobotę 15 grudnia 2012 roku.
Stałe obwody głosowania na obszarze Gminy Brzeziny
W dniu 30 listopada 2012 r. została podjęta uchwała Rady Gminy Brzeziny w sprawie utworzenia stałych obwodów głosowania na obszarze Gminy Brzeziny, ustalenia ich granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych...
Wyniki konkursu „Wykadruj piękno"
W II edycji gminnego konkursu fotograficznego ph „Wykadruj piękno", organizowanego przez Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach, udział wzięło 8 uczestników. Dostarczono 42 prace i wszystkie zostały zakwalifikowane do konkursu.
Premiera debiutanckiej płyty zespołu Kamp!
23 listopada br. na rynku muzycznym pojawi się pierwsza płyta zespołu Kamp! Zespół Kamp! to łódzko - wrocławskie trio, w skład którego wchodzą: Radek Krzyżanowski, Michał Słodowy i Tomasz Szpaderski.
Uroczystość 35 - lecia Kapeli Ludowej Brzeziny i 15 - lecie Zespołu Pieśni Brzezinianki
W dniu 18 listopada 2012 roku w sali OSP Brzeziny odbyła się uroczystość Jubileuszowa 35 - lecia Kapeli Ludowej Brzeziny i 15 - lecie Zespołu Pieśni Brzezinianki, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Brzezinach.
Zaproszenie na szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Brzeziny uprzejmie zaprasza na nieodpłatne szkolenie dla przedsiębiorców sprzedających alkohol na terenie Gminy Brzeziny oraz pracowników tych punktów.
Podróże z Tadeuszem Chudeckim
„Strzałem w dziesiątkę" okazało się kolejne spotkanie autorskie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Brzezinach. Tym razem gościem biblioteki był aktor serialu „M jak miłość", reżyser programów telewizyjnych, tłumacz i autor książek podróżniczych w jednym - Tadeusz Chudecki.
„Podaj dalej" - nowa akcja Biblioteki Publicznej Gminy Brzeziny
„Podaj dalej" to nowa akcja, zainicjowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy Brzeziny, a realizowana w partnerstwie z Gimnazjum w Brzezinach.
Warsztaty rzeźbiarskie w Domu Pracy Twórczej „Brzezin" w Brzezinach
W Domu Pracy Twórczej „Brzezin" w Brzezinach odbywają się zajęcia rzeźbiarstwa snycerstwa pod nadzorem brzezińskiego artysty rzeźbiarza Zdzisława Gotfryda, członka Związku Artystów Plastyków Rzeczpospolitej Polski. Obecnie na warsztaty zajęciowe uczęszcza czworo dzieci w wieku od 11 do 17 lat i jedna osoba dorosła
Uroczysta powiatowa inauguracja roku szkolnego w Brzezinach
Zespół Szkół w Brzezinach stał się w piątkowe popołudnie 12 października 2012 roku najważniejszą placówką oświatową w powiecie. To właśnie w murach tej szkoły odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013. Uroczystość połączono z otwarciem kompleksu boisk sportowych „Moje boisko Orlik 2012" i oddaniem termomodernizacji Zespołu Szkół w Brzezinach.
Nowy system gospodarowania odpadami
W dniu 1 stycznia 2012 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach , zgodnie z którą gmina ma 18 miesięcy na wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi, polegającego na przejęciu odpowiedzialności przez gminę za odpady i ustalenie opłat dla mieszkańców za odbiór i zagospodarowanie odpadów.
Zakończono największą od lat inwestycję drogowa w gminie Brzeziny
W dniu 9 października 2012 roku w gminie Brzeziny oddano do użytku nowo wybudowaną drogę w miejscowości Świerczyna - Przystajnia-Kolonia - Przystajnia - Moczalec. To był ważny i szczególny dzień dla mieszkańców tych miejscowości.
Konkurs fotograficzny ph. „Wykadruj piękno" przedłużony do 5 listopada
Biblioteka Publiczna Gminy Brzeziny informuje, że termin składania prac na konkurs fotograficzny ph. „Wykadruj piękno" zostaje przedłużony do 5 listopada br.
I Plener Rzeźbiarski „Brzeziny dłutem malowane"
Gmina Brzeziny zawsze słynęła z plenerów ludowych, które zapoczątkował artysta kaliski Bogdan Jarecki. W tym roku Gmina Brzeziny pozyskała środki finansów za pośrednictwem LGD Stowarzyszenie „Długosz Królewski". W dniach do 15 - 24 września 2012 roku do Domu Pracy Twórczej „Brzezin" przyjechało pięciu artystów z całej Polski ...
Nowy podział Gminy Brzeziny na okręgi wyborcze
W dniu 26.09.2012 r. Rada Gminy Brzeziny podjęła uchwałę w sprawie podziału Gminy Brzeziny na okręgi wyborcze...
Młodzieżowa siłownia w Brzezinach
W miejscowości Brzeziny, przy ulicy 1000-lecia 3, w budynku po szkole rolniczej, została otwarta siłownia. Spełniając prośbę młodzieży, Urząd Gminy Brzeziny użyczył nieodpłatnie pomieszczenie o powierzchni 32m². Opiekunem siłowni jest mieszkaniec Brzezin Andrzej Sip.
Zaproszenie na kurs tańca towarzyskiego
Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach ogłasza nabór do sekcji tańca towarzyskiego ...
Zaproszenie na „Pierwszy Plener Rzeźbiarski – Brzeziny dłutem malowane”
Gmina Brzeziny ogłasza, że w dniach od 15 – 24 września 2012 r. odbędzie się „Pierwszy Plener Rzeźbiarski – Brzeziny dłutem malowane”. W plenerze będzie brało udział 5 artystów rzeźbiarzy z całego kraju. Ponadto w dniach 17 - 21 września 2012 r. w godzinach 14.00-17.00 będą prowadzone warsztaty rzeźbiarskie w Domu Pracy Twórczej „BRZEZIN” w Brzezinach dla dzieci i młodzieży od lat 12. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy
Zakończono nabór artystów rzeźbiarzy
W związku z zakończonym naborem artystów rzeźbiarzy na „Pierwszy plener rzeźbiarski - Brzeziny dłutem malowane" Gmina Brzeziny podaje poniżej listę pięciu zakwalifikowanych rzeźbiarzy.
Relacja z Dożynek Gminnych - Brzeziny 2012
26 sierpnia b.r. oczy całej gminy, i nie tylko, skierowane były w stronę Brzezin, a wszystko za sprawą Dożynek Gminnych. Niedziela przywitała wszystkich letnią pogodą - idealną na podziękowanie wszystkim rolnikom za trud ich pracy. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem, spod sali OSP Brzeziny do miejscowego kościoła parafialnego, na uroczystą mszę świętą. Otwierała go Orkiestra Dętą OSP Brzeziny pod batutą Krzysztofa Sowy.
Składanie wniosków o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego i z funduszu alimentacyjnego
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzezinach informuje, iż od dnia 01.09.2012 r. można składać wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego z dodatkami oraz wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2012/2013.
Uroczystość obchodów Jubileuszu 100-lecia OSP w Ostrowie Kaliskim
Uroczystość rozpoczęła się dnia 3 września 2012 r. od wprowadzenia pododdziałów strażackich, reprezentujących wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Brzeziny. Na czele maszerowała Orkiestra Dęta z OSP Brzeziny z kapelmistrzem Krzysztofem Sową. Całością uroczystością dowodził Komendant Gminny Zabezpieczenia Przeciwpożarowego dh Zdzisław Figas. Po złożeniu raportu przez dowódcę Wójtowi Gminy Brzeziny Krzysztofowi Niedźwiedzkiemu, V-ce Prezesowi ZOP ZOSP RP w Kaliszu i podniesieniu flagi państwowej na maszt nastąpiły główne uroczystości Jubileuszowe.
Zaproszenie do udziału w „Pierwszym Plenerze Rzeźbiarskim – Brzeziny dłutem malowane”
Gmina Brzeziny serdecznie zaprasza artystów rzeźbiarzy do udziału w „Pierwszym Plenerze Rzeźbiarskim – Brzeziny dłutem malowane”, który odbędzie się w dniach 15 - 24 września 2012 roku w Brzezinach.
Zaproszenie na obchody 100-lecia OSP w Ostrowie Kaliskim
Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Kaliskim, Wójt Gminy Brzeziny oraz Zarząd OSP w Ostrowie Kaliskim zapraszają na uroczystość obchodów 100-lecia powstania OSP w Ostrowie Kaliskim
Sportowo-rekreacyjny tydzień
Ostatni tydzień upłynął w Brzezinach pod znakiem rekreacji i sporu. W dniu 15 sierpnia o godz. 8 wyruszył z Brzezin XIII Dożynkowy Objazd Powiatu Kaliskiego. Grupa Brzezińska liczyła 15-stu rowerzystów i miała do pokonania prawie 20 km. W dniu 18 sierpnia od godziny 4 rano rozpoczęły się zmagania wędkarskie.
VIII Brzezińskie Spotkania Orkiestr Dętych
VIII Brzezińskie Spotkania Orkiestr Dętych odbyły się w dniu 29 lipca 2012 roku w Brzezinach, na estradzie GOKSiR. Po Mszy Świętej wszystkie orkiestry i zaproszeni goście zasiedli przy stołach na wspólny obiad. Oficjalne otwarcie przeglądu rozpoczęło się o godzinie 16.00.
Zaproszenie na Dożynki Gminne - 26.08.2012 r.
Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminne w dniu 26 sierpnia 2012 r....
II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w m. Sobiesęki gminie Brzeziny
Wójt Gminy Brzeziny ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w m. Sobiesęki gminie Brzeziny
Piąta edycja projektu systemowego "Twój krok w przyszłość"
W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzezinach rozpoczęto piątą edycję projektu systemowego pn.: "TWÓJ KROK W PRZYSZŁOŚĆ". Projekt jest adresowany dla osób bezrobotnych w wieku aktywności zawodowej.
Survival w Brzezinach
Deszczowe wakacje wcale nie muszą być nudne. Przekonali się o tym uczestnicy pierwszego biwaku survivalowego w Brzezinach. Organizatorem letniego wypoczynku dla dzieci uczęszczających do punktów zajęć integracyjnych był Urząd Gminy Brzeziny przy akceptacji Wójta Krzysztofa Niedźwiedzkiego.
Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2012
Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej zgromadził w dniach od 14 do 15 lipca b.r., na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Brzezinach, twórców z całego dawnego województwa kaliskiego. Jurorzy obejrzeli w sumie 60 programów, a zaprezentowało się przed nimi 5 zespołów tanecznych, 3 prezentacje obrzędowe, 6 zespołów dziecięcych, 22 zespoły śpiewacze, 8 kapel, 5 solistów instrumentalistów i 11 solistek śpiewaczek.
Dofinansowanie dla osób ubiegających się o pracę
Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu informuje o możliwości ubiegania się o przyznanie dofinansowania do podjęcia działalności gospodarczej w ramach programu specjalnego pn. „Wracam do pracy". O przyznanie dofinansowania mogą ubiegać się osoby bezrobotne po 50-tym roku życia z wykształceniem średnim i poniżej średniego zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy.
Dożywianie dzieci w szkołach
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzezinach informuje wszystkich rodziców, zainteresowanych dożywianiem dzieci w szkole od miesiąca września 2012 roku, o składaniu podań w siedzibie Ośrodka od miesiąca sierpnia 2012 roku.
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w m. Brzeziny gminie Brzeziny
Wójt Gminy Brzeziny ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w m. Brzeziny, w gminie Brzeziny
Zaproszenie na Biesiadę Folkloru Ziemi Kaliskiej 2012
Zapraszamy serdecznie na Biesiadę Folkloru Ziemi Kaliskiej 2012. Estrada Gminnego Ośrodka Kultury - 14-15 lipca, więcej szczegółów ...
VII Nieoficjalne Mistrzostwa Świata w Rzucie Paletą w Dzięciołach
8 lipca 2012 roku odbyły się VII Nieoficjalne Mistrzostwa Świata w Rzucie Paletą w Dzięciołach w Gminie Brzeziny. Głównym organizatorem festynu rodzinnego byli straży z OSP Dzięcioły, pod wodzą Sylwestra Nowaka.
Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Ostrowie Kaliskim
Tegoroczne Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze odbyły się w dniu 1 lipca 2012 roku w miejscowości Ostrów Kaliski w gminie Brzeziny. Organizatorem zawodów był Wójt Gminy Brzeziny, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Brzezinach oraz Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Kaliskim.
Zmiany w organizacji ruchu w Brzezinach
Informujemy, że zgodnie z ustaleniami z Policją, dokonanymi podczas wizji lokalnej w dniu 13.02.2012 r. w miejscowości Brzeziny, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 449, od skrzyżowania ul. Wrocławskiej z ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego do skrzyżowania ul. Wrocławskiej z ul. Kaliską umieszczono oznakowanie pionowe w postaci znaku drogowego B-35 (zakaz postoju).
Zaproszenie do udziału w II edycji konkursu fotograficznego
Biblioteka Publiczna Gminy Brzeziny zaprasza młodzież w wieku od lat 12, dorosłych mieszkańców oraz osoby wypoczywające na terenie naszej gminy w okresie letnim do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem „Wykadruj piękno".
XIII Prezentacja Orkiestr Dętych OSP - Brzeziny 2012
W dniu 24 czerwca 2012 roku na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Brzezinach odbyła się XIII Prezentacja Orkiestr Dętych OSP. Uczestniczyło w niej dwanaście orkiestr dętych z powiatu kaliskiego.
VII Turniej Sportowo-Rekreacyjny Gmin Powiatu Kaliskiego
24 czerwca 2012 roku odbył się w Szwacinie VII Turniej Sportowo-Rekreacyjny Gmin Powiatu Kaliskiego, organizowany przez stowarzyszenie „Razem Dla Powiatu" oraz Radę Powiatową SLD w Kaliszu.
Zaproszenie na badania mammograficzne w dniu 24.07.2012 r.
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne panie w wieku 50 - 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez NFZ. Badania będą wykonywane dnia 24.07.2012 r. - przy Urzędzie Gminy Brzeziny ul. 1000-lecia 8.
Kolejna wystawa z cyklu „Galeria ludzi z pasją" w bibliotece w Brzezinach
25 czerwca 2012 roku odbył się wernisaż wystawy młodej czytelniczki Biblioteki Publicznej w Brzezinach - Basi Wabnik. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele miejscowych władz samorządowych, goście z sąsiednich bibliotek, rodzina oraz przyjaciele autorki
Finansowanie przedsięwzięcia usuwania azbestu i materiałów zawierających azbest w roku 2012
Urząd Gminy Brzeziny przekazuje informację Starostwa Powiatowego w Kaliszu w sprawie finansowania z budżetu Powiatu Kaliskiego przedsięwzięcia usuwania azbestu i materiałów zawierających azbest na terenie Powiatu Kaliskiego w roku 2012.
Mistrzostwach Polski w Kickboxingu - Błaszki 2012
Na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu full contact junior młodszy, junior starszy, które odbyły się w Błaszkach w dn. 15-17.06.2012r. na Hali w Szkole Podstawowej, klasyfikację drużynową wygrał Klub ZIĘTEK Team Brzeziny i został najlepszym Klubem Mistrzostw.
Zmiana lokalizacji targowiska w Brzezinach
Urząd Gminy Brzeziny informuje, iż od dnia 01 lipca 2012 roku targowisko w Brzezinach zostanie przeniesione z placu przy sali OSP Brzeziny, na plac przy ul. Franciszka Krawczykowskiego - za piekarnią GS.
Powiatowy Zjazd Sołtysów Powiatu Kaliskiego
W dniu 17 czerwca 2012 roku Urząd Gminy Brzeziny zorganizował wyjazd sołtysów naszej gminy do Liskowa na Powiatowy Zjazd Sołtysów Powiatu Kaliskiego, w ramach projektu „Praca i kultura wsi".
Badam się więc mam pewność
W dniu 14 czerwca 2012 roku w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Brzezinach odbyła się prelekcja dla uczennic szóstych klas szkól podstawowych i Gimnazjum w Brzezinach. W spotkaniu uczestniczyły także mieszkanki naszej gminy. Tematem wykładu było „Wczesne wykrywanie raka szyjki macicy".
Leśna polana w bibliotece...
W ogromną leśną polanę zamieniła się 13 czerwca Biblioteka Publiczna w Brzezinach. Wśród regałów z książkami stanęły młode brzózki a na środku ustawiono symboliczne ognisko. Przy pomocy siatki maskującej ukryto półki z kolorowymi książkami i wyeksponowano karmniki oraz budki lęgowe dla ptaków. W tej zielonej scenerii odbyło się spotkanie edukacyjne ph „Tajemnice naszych lasów".
Zaproszenie na XIII Prezentacje Orkiestr Dętych OSP
Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wójt Gminy Brzeziny Krzysztof Niedźwiedzki zapraszają na XIII Prezentacje Orkiestr Dętych OSP - 24 czerwca 2012 - Estrada na terenie ośrodka wypoczynkowego GOSiR w Brzezinach ...
Zaproszenie na Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu
Gmina Brzeziny, jako jeden z organizatorów, zaprasza na Mistrzostwa Polski w Kick Boxingu, które odbędą się w Błaszkach w dniach 15-17.06.2012 r.
Festyn z okazji Dnia Dziecka
W niedzielę 10 czerwca 2012 roku odbył się gminny festyn z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach, pod kierownictwem Dyrektora Przemysława Sułka.
Zaproszenie na festyn z okazji Dnia Dziecka
Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach zaprasza na festyn z okazji Dnia Dziecka - Estrada przy kąpielisku - 10 czerwca 2012 r. godz. 16.00
Rekultywacja wysypiska śmieci w Czempiszu
W dniu 23 mają br. dokonano odbioru częściowego robót dla zadania pod nazwą „Świadczenie usługi rekultywacji składowiska odpadów komunalnych na terenie Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto i Czysta Gmina" w miejscowości Czempisz - Dziadowice gmina Brzeziny".
Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Aleksandrii
Zarządzenie Nr 28/12 Wójta Gminy Brzeziny z dnia 01 czerwca 2012 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Aleksandrii
Gmina Brzeziny bierze udział w projekcie "Postaw na doświadczenie"
Tak nazywa się projekt realizowany od 15 kwietnia b.r. przez Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu. 16 osób z powiatu kaliskiego, z których każda jest najdłużej bezrobotną, może zostać zatrudniona w Urzędzie Gminy.
Nowe tablice informacyjne w miejscowości Brzeziny
Od niedawna, w miejscowości Brzeziny, zostały zamontowane trzy nowe tablice informacyjne. Pierwszą umieszczono obok Gminnego Ośrodka Kultury, przy ul. 1000-lecia, drugą przy pawilonach handlowych, również przy ul. 1000-lecia, natomiast trzecia znajduje się przed sklepem spożywczym, przy ul. Wrocławskiej.
Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy
Wojewódzki Ośrodek Koordynujący „Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy" w Poznaniu zaprasza Panie z terenu gminy Brzeziny na spotkanie, którego celem będzie między innymi zapoznanie z celami Programu. Spotkanie odbędzie się dnia 14 czerwca 2012 r. (czwartek) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Brzezinach, ul. 1000-lecia 8. Początek, godz. 12.10
Modernizacja boiska i naprawa chodnika przy Gimnazjum w Brzezinach
Trwają prace związane z remontem boiska sportowego przy Gimnazjum w Brzezinach. Projekt współfinansowany w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowy i rozwój wsi" objętego PROW na lata 2007-2013 za pośrednictwem LGD „Długosz Królewski".
OLBIN i odnowione klomby w centrum Brzezin
30 kwietnia 2012 roku, w obrębie głównego skrzyżowania w Brzezinach, została umieszczona imponująca rzeźba przestawiająca postać Olbina* trzymającego w dłoniach herb Gminy Brzeziny.
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w m. Sobiesęki gminie Brzeziny
Wójt Gminy Brzeziny ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w m. Sobiesęki gminie Brzeziny
Grzegorz Kasdepke w Brzezinach
17 maja 2012 roku Biblioteka Publiczna w Brzezinach gościła wybitnego pisarza dla dzieci, autora lektur szkolnych, scenarzystę programów telewizyjnych Grzegorza Kasdepke.
„Drzwi Otwarte" w Gminnym Ośrodku Kultury
3 maja br. po raz pierwszy w Brzezinach odbyły się „Drzwi Otwarte" w miejscowym ośrodku kultury. Odwiedzający mieli możliwość obejrzenia wystawy koszy i kartek wielkanocnych, wykonanych przez uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, w ramach ogłoszonego konkursu plastycznego.
Zaproszenie na badania w ramach profilaktyki raka jelita grubego oraz profilaktyki nowotworów gruczołu krokowego w dniu 04.07.2012 r.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Brzeziny, którzy ukończyli 50 lat na pogadankę, a następnie badania wykonywane w ramach profilaktyki raka jelita grubego oraz nowotworów gruczołu krokowego (prostaty)...
KURENDA - pomoc finansowa dla rolników, którzy ponieśli szkody w uprawach
Urząd Gminy Brzeziny informuje, iż od 2 maja do 1 czerwca 2012 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Kaliszu, ul. Kolegialna 4, będzie przyjmowała wnioski o udzielenie jednorazowej pomocy finansowej (de minimis) dla rolników i producentów rolnych, którzy w okresie zimowym na przełomie 2011/2012 roku ponieśli szkody w uprawach w wyniku ujemnych skutków przezimowania, w tym w wyniku wymarznięcia.
03.05.2012 - Dzień otwarty w GOK w Brzezinach
Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach zaprasza na Dzień Otwarty 3 maja 2012 r. Początek godz. 17.00, w programie ...
Nocna wyprawa w celu liczenia sów
17 kwietnia 2012 roku o godz. 20:30 przy leśniczówce „Wilcze Ługi" zebrali się prawdziwi miłośnicy przyrody. Celem spotkania była nocna wyprawa w głąb rezerwatu „Olbina" w celu liczenia sów.
Magia przyrody zaklęta w fotografii Tomasza Sobiejewskiego
Od 23 kwietnia 2012 roku czytelnicy Biblioteki Publicznej Gminy Brzeziny mogą oglądać niezwykłą wystawę fotografii przyrodniczej. Autorem jest fotograf amator Tomasz Sobiejewski. Wernisaż odbył się w piątek, 20 kwietnia br.
Zaproszenie na badania rtg płuc i spirometryczne w dniu 31.05.2012 r.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Brzeziny na bezpłatne badania rentgenowskie płuc połączone z badaniem spiromerycznym określającym sprawność płuc...
XXVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski
W niedzielę 15 kwietnia 2012 roku ruch drogowy Grabów nad Prosną - Brzeziny - Godziesze Wielkie ruch drogowy został zamknięty w godzinach 13.00 - 12.30. Tak jak wzeszłym roku powodem był Wyścig Kolarski „SZLAKIEM BURSZTYNOWYM - HELENA TOUR 2012".
Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2012
Od 13 do 15 kwietnia 2012 r. rozegrany zostanie XVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2012. 15 kwietnia 2012 roku od godziny 13.00 do 13.15 ruch drogowy na trasie Brzeziny - Godziesze Wielkie, będzie częściowo ograniczony.
Eliminacje gminne Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
12 kwietnia 2012 w Szkole Podstawowej w Brzezinach odbyły się eliminacje gminne turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Udział wzięły wszystkie szkoły z terenu gminy.
Wielkanocne spotkanie dla samotnych
Jak co roku pracownicy socjalni z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzezinach oraz władze gminy spotkali się na śniadaniu wielkanocnym z osobami, które nie zawsze mają możliwość razem z bliskimi usiąść przy wielkanocnym stole.
Wyniki Gminnego Konkursu na Wielkanocny Kosz z Pisankami i na Kartkę Wielkanocną
Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach wraz z Biblioteką Publiczną Gminy Brzeziny zorganizowały XI edycję Gminnego Konkursu Plastycznego na Wielkanocny Kosz z Pisankami oraz Kartkę Świąteczną.
Życzenia Wielkanocne
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja, dla wszystkich Mieszkańców Gminy Brzeziny, Osób i Instytucji współpracujących z Gminą
Chińska odnowa biologiczna
W dniu 14.04.2012 r. od godz. 13.00 w Szkole Rolniczej w Brzezinach, ul. 1000-lecia 3 będzie można skorzystać z komputerowej diagnostyki stanu zdrowia oraz porad związanych z chińską odnową biologiczną.
Pracownia rzeźbiarska pn. Dom Pracy Twórczej „Brzezin"
Rozpoczęło się przygotowanie części budynku gminnego wraz z podwórkiem, położonego w Brzezinach przy ul. 1000-lecia 3 (Szkoła Rolnicza), na potrzeby pracowni rzeźbiarskiej pn. Dom Pracy Twórczej „Brzezin".
I turniej Piłki Siatkowej Jednostek OSP Gminie Brzeziny
W marcu 2012 w Gminie Brzeziny odbył się po raz I Turniej Piłki Siatkowej pomiędzy jednostkami OSP Gminy Brzeziny. Pomysł powstał w Zarządzie Gminnym OSP RP w Brzezinach oraz z inspiracji Wójta Gminy Brzeziny Krzysztofa Niedźwiedzkiego.
Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Długosz Królewski"
W dniu 26 marca 2012r. o godzinie 16:00, w budynku Zespołu Szkół w Brzezinach, przy ul. Wrocławskiej 17, odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Długosz Królewski". Otwarcia obrad dokonał Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Długosz Królewski" Zbigniew Słodowy, witając wszystkich przybyłych.
Bezpiecznie z nowymi przepisami dla rowerzystów
Bezpiecznie z nowymi przepisami dla rowerzystów. Pod takim hasłem 21 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej w Brzezinach odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli i uczniów klas IV ze szkół z terenu gminy Brzeziny.
Brzezińska biblioteka gościła bibliotekarzy powiatu kaliskiego
21 marca 2012r w środę w nowych pomieszczeniach Biblioteki Publicznej Gminy Brzeziny odbyło się seminarium bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu kaliskiego. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele władz gminy: Wójt Gminy Brzeziny - Krzysztof Niedźwiedzki i Karol Bakacz - Przewodniczący Rady Gminy
Szkody w uprawach rolnych w wyniku ujemnych skutków przezimowania
W związku z wytycznymi Wojewody Wielkopolskiego w sprawie wystąpienia szkód w uprawach rolnych spowodowanych w wyniku ujemnych skutków przezimowania podczas zimy 2011/2012 Urząd Gminy Brzeziny informuje rolników o możliwości składania wniosków.
Kurenda w sprawie wypalania traw
Jak wynika ze statystyk wypalanie traw jest jedną z głównych przyczyn pożarów. Gdy ogień wymknie się spod kontroli, o co nietrudno nawet przy słabym wietrze, płoną nie tylko łąki, lasy, ale i zabudowania. Osoby, które wypalają roślinność narażają tym swoje zdrowie i życie. Dym może ograniczać widoczność, a przez to wpływać na bezpieczeństwo na drogach i być przyczyną kolizji oraz wypadków.
Turniej wiedzy pożarniczej 2012
15 marca 2012r. w GOK - u w Brzezinach odbyły się jak co roku eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. O godz. 1100 na 30 pytań testowych odpowiadało 13 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Noc projektów w Gimnazjum w Brzezinach
W dniu 5 marca 2012 roku w Gimnazjum w Brzezinach odbyła się uroczystość pt: NOC PROJEKTÓW. Inicjatorką imprezy była Aneta Leńska, dyplomowany nauczyciel matematyki.
Brzezińska młodzież na podium w Opatówku
2 marca 2012 roku w Bibliotece Publicznej w Opatówku odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera. Gminę Brzeziny reprezentowało 10 gimnazjalistów wytypowanych przez dwie instytucje: Gimnazjum w Brzezinach oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Brzeziny.
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet
Z okazji Święta Kobiet wszystkim mieszkankom gminy Brzeziny sładamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Ferie z GOK - iem i Biblioteką Publiczną
Tegoroczne ferie zimowe przeszły już niestety do historii... Jak co roku dzieciom i młodzieży z terenu gminy Brzeziny, spędzającym je w domu, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zapewniły wiele atrakcji. Miłośnicy tańca mogli wziąć udział w warsztatach hip-hop prowadzonych przez instruktorkę Annę Klimek.
Zaproszenie do galerii w Bibliotece Publicznej w Brzezinach
24 lutego 2012r. w Bibliotece Publicznej Gminy Brzeziny odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego „Przyroda Gminy Brzeziny w obiektywie". W spotkaniu udział wzięli uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście a wśród nich: wójt Gminy Brzeziny Krzysztof Niedźwiedzki, zastępca wójta Zbigniew Słodowy, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych - radna Krystyna Wachowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Przemysław Sułek oraz radny powiatu kaliskiego - Krzysztof Nowak. Przewodniczący jury konkursu, fotograf przyrody - Tomasz Sobiejewski, podziękował uczestnikom za podzielenie się swoją pasją i wręczył wszystkim cenne nagrody książkowe.
Piękny gest na Zapustach w Brzezinach
W dniu 24 lutego 2012 w siedzibie Stowarzyszenia LGD „Długosz Królewski" przekazano na ręce rodziców dwóch ciężko chorych dziewczynek, z terenu Gminy Brzeziny, pieniądze, które na wsparcie ich leczenia ofiarowali uczestnicy Brzezińskich Zapustów 2012.
Relacja z imprezy "Zapusty 2012"
Tradycyjne zapustowe obrzędy, czyli popularne nad Prosną „ostatki", odbyły się jak co roku w sali OSP w Brzezinach. Imprezę zorganizowano w niedzielę 19 lutego 2012 roku. To jej kolejna edycja, która znów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Zapraszamy do gabinetu rehabilitacyjnego w Brzezinach
Zapraszamy do nowo otwartego gabinetu rehabilitacyjnego, który mieści się w Brzezinach, ul. 21-stycznia 3, w budynku weterynarii
I Turniej Piłki Nożnej Halowej Strażaków
W mroźną sobotę 11 stycznia 2012 roku odbył się w Liskowie I Turniej Piłki Nożnej Halowej Strażaków z powiatu kaliskiego.
Komunikat Zastępcy Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wlkp.
W dniach od 20 do 24 lutego 2012 r. będzie obchodzony Tydzień Ofiar Przestępstw. Jedną z planowanych form pomocy będzie udzielanie bezpłatnych porad ofiarom przestępstw...
II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w m. Sobiesęki
Wójt Gminy Brzeziny ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w m. Sobiesęki, w gminie Brzeziny.
15 Gminne Obchody "Dnia Seniora"
Dnia 22 stycznia b.r. w remizie OSP w Brzezinach, po raz kolejny, odbyły się 15 Gminne Obchody "Dnia Seniora". Uczestnikami uroczystości byli najstarsi mieszkańcy Gminy Brzeziny oraz Jubilaci obchodzący Złote Gody - "50-lecie pożycia małżeńskiego".
Zaproszenie na badania mammograficzne w dniu 27.02.2012 r.
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne panie w wieku 50 - 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez NFZ. Badania będą wykonywane dnia 27.02.2012 r. - plac OSP w Brzezinach.
Zaproszenie do udziału w projekcie "Elastyczny Pracownik - Strefa Wysokich Kwalifikacji"
Zapraszamy Państwa do udziału w projekcie POKL "Elastyczny Pracownik - Strefa Wysokich Kwalifikacji", realizowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Rekordowa kwota dla WOSP z gminy Brzeziny
Jubileuszowa XX Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Brzezinach. Od samego rana wolontariusze pod wodzą Agnieszki Magnuszewskiej z 35 Drużyny Harcerskiej z Brzezin rozpoczęli kwestowanie na terenie całej gminy. O godzinie 16-tej w sali OSP w Brzezinach rozpoczęła się główna część tegorocznej akcji.
Wyniki konkursu fotograficznego ph „Przyroda Gminy Brzeziny w obiektywie"
W konkursie fotograficznym ph „Piękno Gminy Brzeziny w obiektywie" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach, wzięło udział 11 uczestników (8 dorosłych i 3 gimnazjalistów).
Zaproszenie na XX Finał WOŚP
Serdecznie zapraszamy na XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 08.01.2012, godz. 16.00, sala OSP Brzeziny
Wigilia dla samotnych z terenu gminy Brzeziny
W dniu 20 grudnia 2011 roku odbyła się szósta z kolei wigilia dla samotnych z terenu gminy. Wieczerze zorganizowali pracownicy GOPS w Brzezinach, Urzędu Gminy Brzeziny i Wójt Gminy Brzeziny Krzysztof Niedźwiedzki.
Uroczyste zakończenie IV edycji projektu TWÓJ KROK W PRZYSZŁOŚĆ
W dniu 27 grudnia 2011 r. odbyło się uroczyste zakończenie IV edycji projektu TWÓJ KROK W PRZYSZŁOŚĆ realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzezinach.
Zaproszenie na badania mammograficzne w dniu 20.01.2012 r.
Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne panie w wieku 50 - 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez NFZ

Sonda

URZĄD GMINY BRZEZINY, ul. 1000-lecia 8, 62-874 BRZEZINY, pow. kaliski, woj. wielkopolskie
Ostatnia aktualizacja Portalu: 30-12-2019
Jesteś 13067663 gościem
realizacja: Wokiss